Různorodé listopadové realizace

V listopadu 2012 jsme dokončili čtyři zakázky. Spojuje je jedno slovo – různorodost. Nově realizované montované stavby slouží jako sklad, stáj, jízdárna a zastřešení sportoviště.

Jízdárna na samotě u lesa

V osadě nazývané Gabrhele, jen půl hodiny jízdy od Prahy, rodina Pokorných od roku 1997 postupně buduje jezdecký areál. Od prosince 2012 mohou klienti stáje, jež má nejbližší sousedy 3 kilometry daleko, využívat pohodlnou jezdeckou halu. Montovaný objekt s konstrukcí typu UT je postaven na půdorysu o rozměrech 22m x 40m. Nejnižší světlá výška haly je 3,5 metru. Jízdárna Stáje Gabrhele je standardně s bílou střechou kvůli propustnosti světla. Boční stěny jsou v hnědé barvě, aby v přírodě příliš nerušily.

Skladová hala pro významného lešenáře

Nový sklad pro firmu PERI, spol. s r.o., byl zbudován v listopadu 2012 v Jesenici u Prahy. Skladová montovaná hala je neobvyklá nejnižší světlou výškou, která činí 5 metrů. Celý objekt je veliký 22 x 14 metrů. Hala je zaklenuta obloukovou konstrukcí, jež je kryta opláštěním střechy a bočnic v bílé barvě.  V případě této haly nebyly realizovány čelní stěny.

Společnost PERI, spol. s r.o., patří k předním odborníkům ve stavitelství. Zabývá se dodávkami bednění a lešení. Česká pobočka funguje od roku 1992 a je jednou z 50 dceřiných společností nadnárodního subjektu, který spolupracuje na výstavbě obřích zdymadel Panamského průplavu, nebo DC Tower, jež bude se svými 220 m nejvyšší budovou Rakousku, nebo nejvyšší budovou v ČR, která roste do výše 110 m v Brně.

Hala v multifunkčním areálu

Zastřešení škvárového hřiště ve skate parku ve Stráži pod Ralskem je další listopadovou realizací roku 2012. Multifunkční volnočasový areál, jehož je nová hala součástí, získá odpovídající zázemím pro ty, kdo chtějí aktivně využívat chvíle volna.

 

Rozměry ocelové konstrukce z příhradových rámů jsou 25 x 50 metrů. Vzhledem k tomu, že se v objektu počítá s tréninkem skoků na kole, je tomu uzpůsobena i výška haly. Boční stěny jsou vysoké pět metrů, takže ve středu haly, kde se nachází vrchol obloukové konstrukce střechy, je volného prostoru ještě daleko více. Zastřešení konstrukce je provedeno v bílé barvě, tak aby uvnitř stavby byl dostatek rozptýleného denního světla.  Hala realizovaná pro firmu Pinta, a. s., realizátora celé stavby volnočasového areálu, byla vyrobena bez stěn.

Stáj pro hospodářská zvířata

Zastřešení silážní jámy za účelem vytvoření zimoviště pro dobytek stojí v obci Skály u Rýmařova. Podrobnosti ZDE.

 


Příspěvek byl publikován v rubrice POLAK CZ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.