Ohlédnutí za rokem 2012 v divizi haly

V roce 2012 realizovala společnost POLAK CZ, s. r. o. – divize haly tři desítky zakázek. Většina staveb byla zbudována v České republice, jeden objekt však slouží již řadu měsíců v Pobaltí – konkrétně v Estonsku. Více než polovina hal jsou skaldy, ovšem co se týče využití, hned za nimi v pořadí jsou jízdárny. Výhody montovaných hal od POLAK CZ, s. r. o., však v uplynulém roce „objevili“ i milovníci koňských sil, jež jsou ukryty v motokárách, a to hned na dvou místech v České republice. Bez zajímavosti není ani fakt, že se podařilo rozšířit povědomí o možnostech využití montovaných hal v zemědělství. Nově portfolio objektů pro zemědělské využití kromě seníků a skladů obsahuje také stáje a zastřešení silážních jam.

Největší stavba roku 2012

Plochu o rozloze větší než 5700m2 zaujímá motokárová hala v Praze. Jen pro představu: šířka 82 m, délka 70m – do tohoto prostoru by se vešlo 22 tenisových hřišť. Zmíněná motokárová hala INDOOR KART CLUBU je navíc nejširší a zároveň nejdelší stavbou realizovanou v roce 2012. Nejvyšší hala byla však postavena na Strakonicku. V obci Mnichov se tyčí sklad firmy Forestina, s.r.o., jehož nejnižší světlá výška činí rovných 6 metrů.

Sklady

Skladové haly byly v roce 2012 nejžádanější. Celkem jich bylo realizováno 16, a to od těch standardních rozměrů do 20 m šířky až po ty rozměrnější. Největší skladovací objekt (25 m x 40 m) byl v minulém roce postaven pro firmu  Denso manufacturing v Liberci.  Nejdelší skladovací montovaná hala rozšířila areál společnosti Thimm Service, k.s.,v Chotětově (18m x 66 m).

Jízdárny

Milovníci jezdeckého sportu vědí, kam se obrátit v případě, že zvažují rozšíření svých areálů o jezdecké haly. V posledním roce přibylo v České republice půl tuctu těch, jež nesou značku POLAK CZ, s.r.o. Nejdelší stojí v Lounech (48 m). Loňský rok potvrdil, že nejoblíbenějším rozměrem krytých montovaných jízdáren je 22 m x 40 m.  Velmi podobné jízdárny tak stojí v obcích Železná (okr. Beroun), Chotusice, Smiřice a Gabrhele.

Novinky

Montované haly kryté textilním opláštěním mají všestranné využití. Svědčí o tom dvě loňské zakázky. Jednak byla v obci Skály u Rýmařova vybudována stáj pro hospodářská zvířata – konkrétně zimoviště pro skot, a to na základech staré nevyužívané silážní jámy. Další zajímavou stavbou, co se týče využití, je autodílna ve Strakově. Dílna na půdoryse 300 m2 má nejnižší světlou výšku 4,6 m tak, aby se do ní pohodlně vešla užitková vozidla.

Nejoblíbenější konstrukce

Pomyslnou soutěž v kategorii oblíbenosti typu konstrukce by v roce 2012 vyhrály haly typu U. Zvolilo ji 25 zákazníků pro 26 staveb.


Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.