Realizace prvního čtvrtletí 2013

Sklad, který sleduje i pohanský bůh Slovanů Radegast

Skladová hala pro výrobce manipulační a automatizační techniky, společnost ATES, spol. s r. o., stojí nově v obci Vigantice, v sousedství Rožnova pod Radhoštěm. Sklad zaujímá plochu 240 m2. Lehká montovaná hala s konstrukcí z ocelových profilů typu UT s nejnižší světlou výškou  4 m, je postavena na ploše o půdorysu 12 x 20 metrů. Stěny objektu jsou vyrobeny z trapézového plechu. Tato varianta bočního opláštění je vhodná tam, kde lze předpokládat vyšší riziko ať již úmyslného, či neúmyslného, mechanického poškození objektu. V tomto případě jsou boční stěny provedeny v modré barvě, střechu stavby tvoří bílá plachta. Ta vhodně rozptyluje přirozené světlo, takže za dne zde panují příjemné světelné podmínky.

 Opláštění putovalo do Rumunska

Rumunské zemědělství už dávno není synonymem zastaralých technologií a shrbených žen okopávajících políčka motykou. Modernizace zemědělské výroby je spojena s řadou špičkových zemědělských podniků. Jedním z nich je společnost Probstdorfer Saatzucht  Rumunsko, která šlechtí a produkuje vysoce kvalitní osiva pro jařiny i ozimé plodiny. Opláštění v bílé barvě pro lehkou montovanou halu vyrobené na Svitavsku překonalo stovky kilometrů, aby začalo sloužit svému účelu.

Veškeré montované konstrukce pokryté opláštěním z odolné textilie mají široké uplatnění, a to nejen v zemědělství nebo průmyslu. Kromě klasických skladovacích prostor slouží třeba jako garáže pro rozměrnější techniku, v zemědělství se dají také využít k ustájení hospodářských zvířat.

Třikrát pro Svitap J.H.J., s.r.o.

Svitavská společnost Svitap J.H.J., s.r.o., si v prvním čtvrtletí odebrala trojici konstrukcí lehkých montovaných hal.  Všechny objekty, pro které byly vyrobeny nosníky, mají minimální světlou výšku 4 metry. Shodný je i typ objektů, jde o haly typu UT. Jsou tvořeny lehkými příhradovými rámy z ocelových trubek tak, aby je šlo vzájemně propojit podélnými ztužidly do požadované délky.  V tomto případě se jednalo o konstrukce šíře 12 a 15 metrů. Delší rozměr užší haly činí 16 metrů. Další dva objekty mají rozměry shodné, a to 15 x 33 metrů.

Společnost Svitap J.H.J., s.r.o., patří k tradičním  výrobcům  stanů a zastřešení. Zároveň je výrobcem široké škály tkanin pro gumárenský a nábytkářský průmysl, syntetických usní a fólií.


Příspěvek byl publikován v rubrice Skladové haly. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.