Hangár pro vládní airbus

Nová moderní lehká montovaná hala na letišti v Praze – Kbelích je místem, kde nyní parkuje vládní dopravní letadlo airbus Airbus A-319. Hangár byl vyroben za rekordních 30 dní.

„Hangár je široký i dlouhý 38 metrů s okapovou výškou 9 metrů. Nosná konstrukce je vytvořena z lehkých ocelových rámů s finálním opláštěním technickou textilií vyvinutou speciálně pro tyto účely. Hala je doplněna vnitřní zateplovací vložkou, která má za úkol zajistit tepelnou pohodu uvnitř celého objektu,“ uvedl Pavel Bárta, vedoucí obchodu divize Haly POLAK.

Hangár pro parkování vládního letadla byl Ministerstvu obrany ČR předán do užívání ve čtvrtek 28. července 2011.

Nestandardní požadavky na výrobu hangáru nebyly problém

Vyšli jsme vstříc všem nestandardním požadavkům, které zadavatel vyžadoval. Kompletní halový systém musí být schopen, i s ohledem na požadovanou životnost, splňovat nároky spojené s klimatickými, uživatelskými a bezpečnostními podmínkami nejen na kbelském letišti. Celý systém, včetně vnitřního vybavení a vrat, kterými vjíždí letoun do haly, je plně demontovatelný a dá se složit do ISO kontejnerů, které jsou standardní součástí výbavy Armády ČR. V nich může být následně snadno přemístěn na jiné místo určení, kde je možné ho během krátké doby opět postavit a plnohodnotně využívat nejenom pro parkování letounu.

Hangáry pro letadla

S výrobou hangárů máme bohaté zkušenosti. Na základě zadání Armády ČR jsme v minulosti vyvinuli a vyrobili mobilní hangár pro opravy vrtulníků, který v současné době slouží spojeneckým silám v Afghánistánu. Vejde se sem vrtulník Mi-171 a deset opravárenských kontejnerů. Slouží jako servisní centrum pro vrtulníky všech zúčastněných armád.

Media:

Článek pod názvem Vládní airbus parkuje pod střechou z Opatova vyšel v MF DNES Pardubice 12. 08. 2011.

Vládní airbus parkuje pod střechou z Opatova


Příspěvek byl publikován v rubrice Hangáry se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.