Moderní sklady pro letošní bohatou úrodu téměř lusknutím prstu

Letošní sklizeň odhadují statistici jako nejlepší za poslední desetiletí. Urodilo se dost obilí, kukuřice i brambor. Je však otázkou zda jsou současné sklady českých zemědělců, kam až překvapivě hojná úroda putuje, dostatečné a moderní.

Podle odhadů Českého statistického úřadu se letošní sklizeň obilovin podaří. Ve srovnání s předcházejícím rokem letos sedláci sklidí téměř o dvacet procent obilí více. Podobně úspěšní jsou letos i pěstitelé brambor. Oproti loňsku z polí odvezou nebo již odvezli zhruba o čtyři tuny brambor z hektaru více než vloni. A to už znamená nějaký nárůst objemu. Podle statistických odhadů se tak z polí dostane do skladů asi 786 tisíc tun brambor.

Na rozdíl od obilí, jehož zrno končí obvykle v sýpkách, brambory pěstitelé uskladňují také ve skladech ve svých podnicích. Zřejmě ne ale všechny bramborářské sklady a mezisklady jsou moderní. V případě, že současné sklady zemědělcům a zpracovatelům zemědělských produktů nestačí nebo jsou už nevyhovující, existuje snadné řešení v podobě montované skladové haly. Naše haly splňují podmínky i pro zemědělské využití.

Teplotní podmínky v montované skladové hale

Ve skladech je zaručena velmi důležitá neustálá cirkulace vzduchu díky střešním turbínám a stěnovým žaluziím. Cirkulace vzduchu je velmi důležitá, aby ve skladové hale nedocházelo ke srážení vlhkosti na opláštění, což by se v zimních měsících mohlo v nevhodném skladu stávat. Protože zemědělské produkty patří ke zboží citlivému na kolísání teplot, mohou být montované skladové haly POLAK CZ s.r.o. vybaveny termoizolační vložkou. Ta zajistí, že ve skladu nedojde k velkým výkyvům teplot, které se pak pohybují jen v rozmezí 10-14 °C. V případě zájmu lze do skladů instalovat i otopné systémy a osvětlení.

Výhody montované skladové haly

Velkou výhodou je v tuto chvíli, kdy se urodilo větší množství zemědělských plodin, rychlost stavby haly-skladu. Skladovou halu lze mít na potřebném místě v řádech několika týdnů od objednání. Pokud stačí k uskladnění produktů skladová hala menší než tisíc metrů čtverečních, není ani třeba si lámat hlavu se stavebním povolením. Není jej pro montovaný sklad vůbec třeba.

Kromě bramborářů by tak nad novými skladovacími prostorami mohli zauvažovat i pěstitelé technické cukrovky, které se také urodilo letos o 13 procent více, a další zemědělci. Montované haly-sklady POLAK CZ s.r.o. se dají využít jako seníky, garáže či výrobní haly.

Skladové haly – ukázky

Prohlédněte si některé z našich „zemědělských“ realizací:
Sklad zeminy v Ostravě

Sklad sena a zemědělských produktů
Sklad pro 4000 kusů balíků sena


Příspěvek byl publikován v rubrice Skladové haly se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.