Jízdárny o šíři až padesát metrů = komfortní trénink

Jezdecký sport zažívá v posledních letech v České republice boom. Při zadání hesla jezdecké oddíly a kluby do internetového vyhledávače naleznete zhruba tři stovky výsledků. Všechny mají jedno společné – zájem o koně a jezdecký sport. Ale ne všechny kluby, oddíly či ranče mají stejné podmínky. Někde se trénuje na vysoké úrovni v kvalitních jízdárnách, jinde je vybavení více než jednoduché. V současné době ale přibývá organizací věnujících se jezdeckému sportu na úrovni, s komfortním zázemím v podobě krytých jízdáren.

Kryté jízdárny pro plnohodnotný trénink

Kryté jízdárny jsou zárukou plnohodnotného jezdeckého tréninku i v nepříznivém počasí, a to nejen v zimě. Montované jezdecké haly splňují veškeré nároky koní, jezdců a majitelů stájí, přičemž se jedná o bezúdržbové objekty s optimální pořizovací cenou. Jízdárny naší společnosti počítají i s instalací doplňků, bez kterých by kvalita tréninku mohla utrpět. Jedná se především o lambríny a kolotoče; ze stavebních prvků jde o odvětrávací okna nebo vhodné osvětlení či tribuny.

Konstrukce jízdáren POLAK CZ s.r.o. jsou kryty technickou textilií, která propouští až nezvyklé množství denního světla. Je třeba si však uvědomit, že ne všechny části roku mohou jezdci trénovat v době, kdy je denního světla dostatek. Možnost přisvětlení jezdecké haly v zimních měsících je tedy na místě.

Velikosti jezdeckých hal

Stejně tak jako je variabilní vybavení jízdáren, může si investor vybrat i velikost jezdeckých hal. Záleží jen na způsobu tréninku a množství koní, kteří se budou v jízdárně najednou pohybovat. Mezi nejžádanější patří haly o šířích 18, 22, 27 a 32 metrů bez středové podpory. Pro opravdu kvalitní trénink však není pro konstruktéry firmy POLAK CZ s.r.o. problém vytvořit projekt jízdárny o šíři 50 metrů bez středové podpory. Výška nohy haly je obvykle tři a půl metru, což umožňuje pohodlné tréninky skoků do výšky 170 cm. Délka jezdecké haly není limitující vůbec. Snad jen velikostí pozemku jezdeckého klubu.


Příspěvek byl publikován v rubrice Jezdecké haly - jízdárny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.