Krmivo pro zvěř z prezidentské obory chrání moderní skladová hala

Myslivost není spojena jen s lovem a trofejemi, ale především s péčí o zvěř. Tu nezanedbává ani Lesní správa Lány, která zabezpečuje služby spojené s myslivostí pro prezidenta republiky a jeho hosty.

Tento podzim prezidentská kancelář nechala postavit prostřednictvím Lesní správy Lány moderní seník pro uložení zásob. Výstavbu montované skladové haly zabezpečila naše společnost POLAK CZ, s.r.o.

Montovaná konstrukce má tvar obráceného písmene U. Klene se nad prostorem o rozměrech pětadvacet krát třicet šest metrů. Nejnižší světlá výška haly je tři a půl metru, což vyhovuje pohodlné manipulaci s uskladněným materiálem. Na první pohled zaujme barevnost haly, která ladí s okolním prostředím Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Opláštění z technické textilie je v odstínu hnědé barvy. Střechu doplňují šedé pásy, jež umožňují dostatečnou prostupnost denního světla,“ sdělil podrobnosti Lukáš Kudrna z divize Haly POLAK.

Nová skladová hala v říjnu doplnila zázemí letního sídla prezidenta České republiky a díky ní budou počínaje touto zimou bezpečně chráněny zásoby krmiva pro zvěř, jež čítá srnce, jeleny, daňky, muflony, japonské jeleny sika nebo divoká prasata či bažanty.

Lesní správa Lány (LSL), příspěvková organizace, Kanceláře prezidenta republiky, obhospodařuje 5 689 ha lesní půdy, 74 ha orné půdy, pastvin a luk, 24 ha rybníků a ostatních vodních ploch a 4 ha zastavěné plochy. Téměř celá obhospodařovaná plocha se nachází v Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Součástí celku je Lánská obora o výměře 3 005 ha a samostatná bažantnice Amálie o výměře přes 500 ha.


Příspěvek byl publikován v rubrice Skladové haly se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.