Objekt přesně podle gusta aneb volba doplňků montovaných hal

Každý, kdo někdy stavěl, ví, že cesta od myšlenky po realizaci objektu bývá obvykle trnitá. A to ať se již jedná o jednoduchou kůlnu na zahradě, rodinný dům nebo výrobní halu. Ovšem v případě volby montované haly pro poslední jmenovaný účel, a spolehnete-li se na kvalitního výrobce a dodavatele, mile vás překvapí, že jste „pouť křovinami“ absolvovali bez škrábnutí. Shledáte, že montovaná hala odpovídá přesně zvolenému účelu a podmínkám, ve kterých stojí. Bezesporu tomu napomohl poměrně široký výběr doplňků, které užívání výrobních hal, jezdeckých hal, sportovních hal nebo skladů zefektivní.

Doplňky pro montované haly

Investoři proto pečlivě spolupracují s projektanty, aby vybrali to nejvhodnější vybavení montované haly. Tradičně se jedná o plechová vrata, která jsou součástí dodávky. Obvykle například u výrobních hal nebo skladů jde o posuvná vrata v rozměrech 3,8 x 3,45m. Ty však rozhodně nejsou dány striktně a je možné je změnit dle přání zákazníka a možností montované haly. Vyměnit se dají třeba za vrata sekční či křídlová. Vedle hlavních vrat pak lze do montované haly umístit plastové nebo ocelové servisní, či chcete-li únikové, dveře. Na ty se nesmí zapomínat v případě jezdeckých hal nebo sportovních hal, kam míří za aktivním odpočinkem veřejnost. Přítomnost dalších otvorových prvků je u jezdeckých hal a sportovišť neméně důležitá, neboť zajistí boční prosvětlení a větrání. S větráním je spojena také přítomnost vzduchotechniky.

Bez elektroinstalace a patřičného osvětlení se rovněž dají výrobní haly a jezdecké haly jen stěží využívat plnohodnotně během celého roku. Proto se s nimi počítá už v prvotních návrzích projektů a volí se ty nejvhodnější varianty tak, aby montované haly splnily nejvyšší nároky svých uživatelů.


Příspěvek byl publikován v rubrice Montované haly se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.