Odolají větru, dešti – kdo? Přece montované haly

Opláštění i konstrukce montovaných hal jsou velmi odolné. U konstrukce se dá snadno odhadnout, že vás lehce přežije. Životnost opláštění z netkané textilie se počítá na čtvrt století.

Lehké montované haly jsou proto vyhledávaným řešením pro kryté jezdecké haly, výrobní haly, sklady nebo sportoviště. Nejen že jsou oproti jiným variantám zastřešení levné a rychle realizovatelné, ale také bezúdržbové. Ačkoliv se někdy může stát, že se opláštění poškodí, a to nejčastěji cizím zaviněním, lze jej snadno spravit. Netkaná textilie se opět jednoduše svaří.

Působení větru na montované haly

Je-li montovaná hala postavená na místě, kde působí často a intenzivně vítr, je třeba jednou za čas plachu vypnout, aby při poryvech nenarážela do konstrukce haly. Oblasti, kde hodně fouká a vítr dosahuje až 36 m/s, se nachází hlavně na horách. Jedná se o části Krušných a Jizerských hor nebo Jeseníků. Ovšem odolné montované haly vůči větru se staví také na Pardubicku. V těchto lokalitách je třeba plachtu zkontrolovat a utáhnout pomocí jednoduchého systému tzv. tunelu v plachtě. Obvykle stačí tuto údržbu provést až jednou za dva roky, aby bylo opláštění montované haly pořád pevně vypnuté. Ještě o něco méně práce s vypínáním plachty budou mít správci montovaných hal v Praze nebo na Olomoucku. Tam totiž vanou nejslabší větry.


Příspěvek byl publikován v rubrice Montované haly se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.