Polní servisní pracoviště pro opravy pozemní vojenské techniky využijí i spojenci

Polní servisní pracoviště pro opravy a servis pozemní vojenské techniky složené z montované haly a dílenských kontejnerů vyvíjí společnosti POLAK CZ s.r.o. a VOP-026 Šternberk, s.p., lokalita Vyškov. Sloužit by mělo nejen jednotkám Armády ČR, ale i spojeneckým jednotkám v Afghánistánu pro opravy pozemní vojenské techniky. Celé pracoviště včetně mobilní haly navazuje svou koncepcí na mobilní opravárenské pracoviště pro opravy vojenských vrtulníků, které je rovněž nasazeno v Afghánistánu.

„Montovaná hala má rozměry 16 krát 30 metrů. Rozebíratelnou konstrukci kryje odolná technická textilie. Veškeré části montované mobilní haly lze složit do certifikovaných kontejnerů ISO 1C a pohodlně je přemístit do libovolného místa nasazení,“ přiblížil přednosti haly Pavel Bárta, vedoucí obchodu divize HALY společnosti POLAK CZ s.r.o.

Do montované haly se pohodlně vejde až osm kusů pozemní kolové techniky včetně kolových bojových vozidel Pandur. Díky tomu, že vyvíjený typ haly nemá žádnou středovou podporu, je manipulace s technikou uvnitř zastřešeného prostoru snadná a pro technický personál zajišťující opravy pohodlná.

Polní servisní pracoviště musí splňovat veškeré požadované standardy NATO. Proto prochází náročnými kontrolními a vojskovými zkouškami. Doba úplného rozvinutí pracoviště včetně haly v místě nasazení je 36 hodin.

Poznámka:

VOP-026 Šternberk, s.p. je státní podnik, jehož zakladatelem je Ministerstvo obrany ČR, a se svými zhruba 1 400 zaměstnanci patří mezi velké organizace. Svou činnost realizuje v pěti lokalitách na Moravě (Šternberk, Nový Jičín, Vyškov, Slavičín a Brno). Podnik nabízí široké portfolium výrobků a služeb v oblasti vojenské techniky, strojírenské výroby, zkušebnictví či výzkumu a vývoje. Obrat podniku za rok 2010 byl přibližně 1,7 mld. Kč. VOP-026 Šternberk, s.p. dlouhodobě spolupracuje nejen s Armádou ČR, ale v oblasti strojírenské výroby také s významnými celosvětovými výrobci stavebních a silničních strojů.


Příspěvek byl publikován v rubrice Hangáry se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.