„U Poláků“ končí rok tradiční staročeskou zabijačkou

Konec roku se dvěma jedničkami se blíží. Bilancování úspěšného roku nechybělo ani na firemním večírku.

Adventní čas není spojen jen s předvánočním shonem, ale charakterizují jej také okamžiky, kdy se lidé zastavují a hodnotí uplynulý rok. I přes různorodou podobu vánočních večírků pořádaných právě v této době se tak dá říci, že se navazuje na tradice. A u „Poláků“ o to více. Neboť 9. prosince se uskutečnily pravé a nefalšované opatovské firemní zabijačkové hody. Podával se ovar, následoval gulášek spolu s dalšími vepřovými pochoutkami. Chutnou krmi pak doplnily také tradičně Čechy oblíbené nápoje, tedy pivo a později i něco ostřejšího :). Při neformálním setkání vedení firmy a zaměstnanců obou závodů – „opatovského“ a „dětřichovského“ byl zhodnocen uplynulý rok (viz dále) a řeč přišla i na výhledy pro léta nadcházející.

Tlačenka, jitrnice i jelita (myšleno zabijačkové speciality) nebudou chybět ani na další neformální schůzce, která proběhne tento týden. S rokem 2011 se přijdou rozloučit lidé, kteří pro firmu POLAK CZ s.r.o. pracují – montážníci, dílenští pracovníci, skladníci a další.

Činnost divize haly v roce 2011

V roce 2011 zaměstnanci společnosti POLAK CZ s.r.o. – divize haly pracovali na více než 60 zakázkách. Podařilo se realizovat řadu objektů i v zahraničí. Devětkrát se jednalo o tradiční destinaci, tedy sousední Slovensko, jedna montáž objektu se uskutečnila ve Švýcarsku. Bez zajímavosti není ani fakt, že jednu z jízdáren se podařilo postavit v Norsku.

Naše montované „celebrity“

Kromě nejčastěji stavěných skladů, se do popředí zájmu investorů dostaly i jízdárny. V roce 2011 se jich realizovalo 13. Pod zastřešením od společnosti POLAK CZ s.r.o. se tak prohání například koně českého šlechtického rodu Kinských. Když už jsme u „celebrit“ tak nelze nezmínit ani další realizaci roku 2011. Od léta už totiž neprší na dopravní vládní letadlo Airbus. Hangár, který v současné době stojí na letišti v Praze- Kbelích, má obrazně řečeno, v rodném listě napsáno místo narození: Dětřichov, okres Svitavy. Stejná informace se týká i seníku, který si nechala postavit Kancelář prezidenta republiky ČR v lánské oboře.

Neméně zajímavé jsou i objekty sportovních hal. Ty se v roce 2011 podařilo postavit tři. Mezi jinými si jednalo o halu pro soukromého investora z Bezděčína u Mladé Boleslavi, jedná se o tříkurtovou tenisovou halu. Zastřešení hřiště házenkářského klubu TJ Sokol Praha Vršovice proběhlo během letních prázdnin nad stávajícím sportovním povrchem. Poslední uskutečněnou stavbou v letošním roce je tenisová hala ve Starém Městě na Uherskohradišťsku.

Montovaní „rekordmani“

Nejdelší lehkou montovanou halou postavenou v roce 2011 byl 82 plus 10 metrů dlouhý objekt skladu pro firmu Plastic Omnium Auto Exteriors, s.r.o. na Slovensku. „Rekord“ v šíři zaklenutí prostoru tento rok drží se 40 metry již zmiňovaný hangár pro vládní airbus. Tato stavba rovněž vyhrála pomyslnou první příčku v soutěži o světlou výšku. U konstrukce typu AT to bylo 9 metrů. Specialisté společnosti POLAK CZ s.r.o. však řešili ještě větší výzvu. To byl návrh statiky pro sportovní halu konstrukce typu AT o šíři 82 a délce 70 metrů soukromého investora z Prahy.

Povědomí společnosti POLAK CZ s.r.o. a její divizi, která se věnuje vývoji a výrobě montovaných hal, se zvyšuje nejen mezi odbornou veřejností, ale i mezi veřejností. Objevily se články v tisku a na oficiální návštěvu podniku přijel i hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.


Příspěvek byl publikován v rubrice POLAK CZ. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.