Navštívili jsme tenisovou halu v Mladé Boleslavi

Před téměř třičtvrtě rokem jsme realizovali výstavbu tenisové haly pro sportovní centrum SAPE SPORT Mladá Boleslav. Dnes jsme do centra zavítali na návštěvu, abychom zjistili, jak se hala vypořádala s letošními mrazy.

Provozovatel ušetří dvě stě tisíc korun ročně za otop

Výstavbou tenisové sportovní haly pro organizaci SAPE SPORT v Mladé Boleslavi dostali tenisté k dispozici kvalitní zázemí pro celoroční využití. Mladoboleslavský bílý sport se tak může plně rozvíjet. Sportovní hala o šířce 36 metrů a délce 52 metrů má nejnižší světlou výšku 3,5m a zaklene tři tenisové kurty s bezúdržbovou umělou trávou. Objekt tvoří montovaná konstrukce typu AT, na které je umístěno umělé osvětlení. Vzhledem k tomu, že investorem je soukromé zařízení, které funguje bez dotací ze strany státu nebo města, bylo podstatné optimalizovat provozní náklady. Porovnáním nákladů na zimní provoz další variantou, tedy s přetlakovou halou, hovořilo ve prospěch montované haly jednoznačně. Přetlaková hala se při mrazech pod -20°C stávala nevytopitelnou a ušetřené provozní náklady činili cca 200 tisíc korun.

V Mladé Boleslavi tak dotváří montovaná tenisová hala zázemí pro aktivní sportovce, které doplňují venkovní tenisové dvorce a dva squashové kurty, včetně sociálního a relaxačního zázemí a ubytovacích kapacit.

Tenisovou halu jsme také nafotili:


Příspěvek byl publikován v rubrice Sportovní haly se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.