Když jedna skladová hala nestačí…

Montované haly jsou všeobecně známé a investory vyhledávané mimo jiné kvůli důležité vlastnosti – variabilitě a schopnosti přizpůsobit se změnám potřeb uživatele. Jedním z příkladů zmíněných znaků jsou sklady vystavěné pro společnost INERGY Automotive Systems Slovakia, s.r.o. ve slovenské obci Lozorno. Původně si zadavatel objednal pouze realizaci jedné skladové haly pro uložení zboží v přepravních klecích. Následně si však investor, přední dodavatel palivových systémů pro automobilový průmysl, doobjednal i druhý montovaný sklad. 1 300m2 zastřešené skladovací plochy vzniklo na půdoryse o rozměrech 25 krát 52 metrů. Minimální světlá výška objektu činí obvyklých 3,5 metru a umožňuje komfortní pohyb manipulační techniky. Aby mohly být oba objekty efektivně využívány, byly na přání zákazníka propojeny. Skladovou halu postavenou v první etapě spojily s dalším montovaným skladem dva propojovací krčky.

Propojení krčky

Propojovací krčky umožňují spojit stávající objekty s novými montovanými sklady a usnadnit pohyb lidí i techniky. Při manipulaci s uskladněnými předměty z jednoho objektu do druhého nejsou zboží, zaměstnanci ani stroje vystaveny povětrnostním vlivům – dešti, sněhu nebo větru. Propojovací krčky nachází využití jak při zvyšování skladových kapacit, jako v případě dvou propojených montovaných skladů v Lozornu, tak mohou vyřešit spojení objektů různých konstrukcí i odlišného stáří.

Montované skladové haly se dají uzpůsobit požadavkům zákazníka i po jejich dokončení. Ať už se to týká již zmíněného propojování nebo možnosti prodloužení haly či například zvětšení otvorových prvků. U skladu společnosti INERGY Automotive Systems Slovakia, s.r.o. již bylo třeba celkově prodloužit halu, tak posunout na čtyřech vratech překlad o 400 mm nahoru. Obě úpravy byly bez problémů provedeny.


Příspěvek byl publikován v rubrice Skladové haly se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.