Koňské pólo, parkur i drezura v nové eurohale

Zábavě, která bývala výsadou urozených, se daří i pod oblouky moderní montované konstrukce. Řeč je o koňském pólu a jízdárně ve stáji Ostrov v Chlumci nad Cidlinou, která byla zvlášť uzpůsobena pro trénink tohoto sportu.

Parametry jezdecké haly přímo vycházejí z potřeb jezdců-hráčů koňského póla. Nová hala, kterou vyrobila a postavila česká společnost POLAK CZ, s. r. o., je třicet metrů široká a 66 metrů dlouhá. „Minimální boční světlá výška čtyři metry umožňuje pohodlný pohyb koní jak při hře póla, tak při skokových disciplínách,“ uvedl Pavel Bárta ze společnosti POLAK CZ, s. r. o. Prostorná jízdárna je vybavena povrchem Martin Collins.

Nejen koňské pólo, ale také parkurové skákání a drezura se budou moci v hale trénovat celoročně. Objekt má umělé osvětlení a kvalitní ventilaci. Jezdcům i koním se tak bude v Chlumci nad Cidlinou jistě dařit.

Slavnostní otevření jízdárny

Slavnostního otevření jezdecké haly se v poslední březnový den zúčastnila hraběnka s hrabětem Kinský Dal Borgo. Koňské pólo se do České republiky dostalo po sametové revoluci spolu s Naveedem Gillem, který založil Prague Polo Club v roce 2008. Ten se poté přesunul i díky spolupráci s rodinou Kinských do stájí nedaleko zámku Karlova Koruna. Historické objekty doplnila ryze moderní stavba splňující veškeré požadavky na jezdecké tréninky. Jízdárna je vybavena mj. osvětlenou kruhovou arénou o průměru 17 metrů, krytou pískovým povrchem.


Příspěvek byl publikován v rubrice Jezdecké haly - jízdárny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.