Šperk mezi jízdárnami aneb Šťastná hodina

Nadstandardní jezdecký areál je chloubou Krakovan nedaleko Týnce nad Labem. Je uzpůsoben pro závody nejvyšší úrovně, zázemí je pohodlné pro jezdce i koně. Kromě vlastní jezdecké haly mají v areálu své místo kruhová jízdárna, kolotoč i seník – vše propojené přístřešky. Ranch Happy Hour nese jméno po první kobylce investora a jeho návštěva patří opravdu ke „šťastným hodinám“. V areálu se specializují se na chov American Quarter Horse, výcvik koní a jezdců, pořádání soutěží a ustájení jezdeckých koní. Jízdárnu si je rovněž možné pronajmout.

Jezdecká hala byla vybudována na půdorysu 34 x 80 metrů v roce 2010. Od té doby se zde pořádají soutěže. Výstavba celého areálu byla od počátku zaměřena na komfort a vynikající podmínky pro jezdce i koně. Jen samotné kolbiště má rozměry 30 x 80 metrů. Zkrátka nepřijdou ani diváci. Podél boční strany jezdecké haly je umístěna tribuna po 350 diváků. Vzdušný objekt konstrukce typu UT má nejnižší světlou výšku 3,5 metrů.

Nechybí ani seník a prostorný kolotoč

Ovšem samotná jezdecká hala je jen součástí komplexu, který nabízí snad veškerý luxus, jenž si lze v souvislosti s jezdeckým sportem představit. Kruhová jízdárna s boční výškou 2,8 metru je s průměrem 14 metrů velmi prostorná. Příjemný pocit umocňuje velké množství denního světla. Stejně rozměrný je také kolotoč, který je vybavený mechanismem pro čtveřici koní.

Jezdecký areál má k dispozici seník, do kterého může pohodlně vjet traktor. Budovu o rozměrech 10 x 30 x 3,5 m umožňuje skladování až 3 balíků sena na sobě. Nízkou vlhkost nutnou pro uskladnění krmiva zajišťuje cirkulace vzduchu a to prostřednictvím střešních turbín a stěnových žaluzií.

Propojení objektů

Jednotlivé objekty komplexu spojuje tunel. Suchou nohou, bez nebezpečí zbytečného úrazu se za nepříznivého počasí dostanou koně a jezdci ze stájí do haly, ke kolotoči i kruhovce.
Ranch Happy Hour se může kromě kryté jízdárny s doplňky pochlubit zázemím s vytápěnými sprchami, soláriem, venkovním pracovištěm o ploše 100 x 45 m, klubovnou, šatnami a restaurací.


Příspěvek byl publikován v rubrice Jezdecké haly - jízdárny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.