V jízdárně skoky na koních i na trampolínách

Jezdectví se v obci Skály u Rýmařova daří. Chovem a výcvikem koní se na ekologické farmě zabývá Josef Kincl ml. Celý jezdecký areál se začal měnit v roce 2009. Nejprve byla postavena montovaná jezdecká hala o rozměrech 26 x 60 x 3,5 metru pro celoroční tréninky i pro pořádání závodů. O dva roky později přibyl přístřešek nad plochou 20 x 42 m. Oba objekty spolu ladí jednotným typem konstrukce – UT. U druhé stavby specialisté společnosti POLAK CZ, s. r. o., sice řešili „jen“ statiku. Ta je však v oblastech s extrémním sněhovým zatížením, kde oblast Rýmařovska leží, velmi důležitá. Nosníky i opláštění musí odolat vysokému zatížení, které může být i dlouhodobější.

Krytá jezdecká hala je vybavena lambrínami, za něž se schovají např. překážky. Místo je i pro diváky.

V jízdárně ve Skalách u Rýmařova se zabývají i výcvikem testačních hřebců. Ovšem nejen oni využívají prostoru pod oblouky konstrukce ke skokům. Při oslavách 1. výročí otevření haly zde byly instalovány trampolíny. Sportovci předvedli svůj um a díky výšce haly mohli diváci s úžasem sledovat i trojitá salta.


Příspěvek byl publikován v rubrice Jezdecké haly - jízdárny se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.